Sponsorlu Bağlantılar:
  Midilli Atı -
Kayıt ol Radyo Dinle Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 19-09-2009, 02:09 #1
Đєяίηκσмα
Mutsuz.

Reklamlar

Midilli Atı -

Reklamlar
Midilli Atı -

BodurlukMidilli Atı - midillileri öbür atlardan ayıran temel özelliktir. Cidago ya da cidağı denen boyun ile sırtın birleştiği noktaMidilli Atı - midilli adı verilen atlarda en çok yerden 145 cm yüksekliğe ulaşabilir. Cidago yüksekliği temel ölçüt olduğundanMidilli Atı - bazı saf­kan at soylarının gösteri amacıyla kullanılan bodur örnekleri de midilli sayılır. Gerçek midilli soyları bodurluklarının yanı sıra daya­nıklılıkMidilli Atı - zekilikMidilli Atı - uysallık ve az besinle yetinme gibi bazı ortak özellikleri paylaşırlar.
Midilliler çetin çevre koşullarına uyum gösterdikleri anayurtlarında yük ve binek hayvanı olarak kullanılsalar bileMidilli Atı - günümüzde daha çok çocukları biniciliğe alıştırmak ya da gösteri amacıyla yetiştirilmektedir. Eskiden yaşadıkları yörelerden alınarak özellikle İn­giltere'nin kömür madenlerinde çalıştırılan bu sevimli hayvanlar kuşaklar boyunca madenci­lerin zorlu yaşamını paylaşmak zorunda bıra­kılmıştır.Midilli Soyları
Avrupa'nın en tanınmış midilli soylarının kökeni Britanya Adaları'na dayanır. Ayrıca Asya'nın çeşitli yörelerinde yetiştirilen midilli soyları genellikle bozkır ya da dağ yaşamına iyi uyarlanmıştır.
New Forest MidillisiMidilli Atı - Bu soyun ataları bilinmemekle birlikte kökeni 10. yüzyıla ka­dar uzanır. Cidago yüksekliği 140 santimetre­ye ulaşabilir. İngiltere'nin güneyindeki Hampshire ilinin New Forest yöresinde bu­lunmaktadır.
Gal midillisiMidilli Atı - en güzel midilli soyları arasın­da sayılır. Shetland midillisinden sonra en küçük midilli soyudur. Cidago yüksekliği 122 santimetreyi aşmaz.
Shetland midillisiMidilli Atı - en küçük midilli soyu olmasına karşın son derece güçlüdür. Bu iki özelliği yüzünden kömür madenlerinde çeki hayvanı olarak yaygın biçimde kullanılmıştır. Cidago yüksekliği ortalama 95 cm dolayın­dadır.

Görüntüleme:6028, Cevaplar:1
Facebook'ta paylaş.

Alt 21-09-2009, 18:04 #2
BeгzaH
MUSIC IS MY LIFE

yine 1 resim tskler..

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerMidilli Atı - Konusuna Benzer Konular
Midilli
Midilli Küçük boyutlarda sevimli, uysal minik bir at türü ( : Bodur, dayanıklı ve güçlü ve olmaları dolayısıyla madenlerde...
Midilli
Midilli, belirli yapılara sahip küçük bir at ırkıdır. Midillilerin pek çok farklı türü vardır. Midilliler, atlar ile karşılaştırıldıklarında,...
MidiLLi ..
MidilliBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:48 .