Sponsorlu Bağlantılar:
  Orta Asya'nın ünlü köpeği: TÜRKMEN ALABAY
Kayıt ol Radyo Dinle Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 10-05-2008, 00:28 #1
BeRKaY
Ailenizin Yöneticisi

Reklamlar

Orta Asya'nın ünlü köpeği: TÜRKMEN ALABAY

Reklamlar
Orta Asya'nın ünlü köpeği: TÜRKMEN ALABAY


Temel Özellikleri

Çok büyük ve kuvvetli bir ırktır. Bağımsız ve baskın bir karakteri vardır. Alışkanlıkları onu son derece dengeli bir köpek yapar. Her zaman soğukkanlıdır. Yabancılara karşı tetiktedir. Kesinlikle dışarıda yaşaması gerekir.

Ebat olarak oldukça iridir. Çoban köpeklerinin tüm dayanıklı, vakur, sportif, fiziksel direnç ve karakteristik özelliklerine sahiptir. Bu ırk için azami ağırlık veya yükseklik diye bir şey yoktur. Şaşırtıcı ebatlara sahip olabilirler.

Neler Yapar?

Bağımsız alanı olmalıdır. Eğitirken oldukça sabırlı olmalısınız, çünkü oldukça yavaştır. Mutlaka bir görevi olmalıdır. Evi, çifliği beklemek, korumak gibi. Egzersiz ihtiyaçları hemen hemen tüm büyük ırklarda olduğu gibi fazladır. Tembel bir görünüm sergiledikleri zamanlar da olur, ama bu sizi aldatmasın. Anında fiırlayıp hareketlenebilirler.

Otorite olarak belirli bir sahibe gereksinim duyar. Eğitimi sırasında ona kesinlikle bağırmamak ve şiddet uygulamamak gerekir. Sadece sahibini gerçekten benimsiyorsa lider olarak kabul edip ona itaat eder.

Alabaylar herkesin köpeği olamazlar. Doğasında son derece sakin ve hayvanlar üzerinde kaba kuvvet sergileme eğilimi olmayan insanlar tarafından bakılmalı ve sahiplenilmelidirler.

Tarihçesi

Alabay hala gizemini koruyan çok eski zamanlardan beri varolan bir çoban köpeğidir. Bugünlerde Kazakistan'da, Özbekistan'da ve Türkmenistan'da bu güzel köpeğe rastlamamız mümkündür.

4000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu sanılmaktadır. Gerçek orijini bilinmemektedir, ama bir çokları atasının Tibetli Mastiff olduğunu savunur. Rusya çevresinden, İran ve Afganistan'dan Sibirya'ya kadar olan alanda rastlamak mümkündür. Altı ülke daha bu alanı paylaşır; Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Rusya.

Görüntüleme:19903, Cevaplar:4
Facebook'ta paylaş.

Alt 10-05-2008, 00:30 #2
.CanDy.
Forumun Tiryakisi
Küçüklügü çirkinmiş ama sonra çok tatlı oluyolar yaaa evde besleyesim geliyo valla
Tşkler cnm paylaşım için

Facebook'ta paylaş.

Alt 10-05-2008, 01:12 #3
нeгα´
Your love is my drug.

Ayy şiRinmiş

Facebook'ta paylaş.

Alt 10-05-2008, 09:05 #4
crayzgril
Bizden Biri

Enem coq tatlı

Facebook'ta paylaş.

Alt 10-05-2008, 16:10 #5
BeRKaY
Ailenizin Yöneticisi

Sağolun

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerOrta Asya'nın ünlü köpeği: TÜRKMEN ALABAY Konusuna Benzer Konular
Asya'nın Renkleri..
Ünlü şarkıcı köpeği için villa yaptırıyor
Köpek sevgisiyle bilinen şarkıcı sekiz köpeğine evinin bahçesinde villa yaptırıyor... Seren Serengil, İstanbul Acarkent'teki evinde baktığı...
Sri Lanka Asya'nın En Mutlu Ülkesi
Singapur merkezli reklam firması Grey Group'un 33 bin kişi ile yaptığı ankette Sri Lanka, 30 yıldır çatışma yaşanmasına rağmen Asya'nın en mutlu...
Alabay (Alabai)
Alabay (Alabai) Temel Özellikleri çok büyük ve kuvvetli bir ırktır. Bağımsız ve baskın bir karakteri vardır. Alışkanlıkları onu son derece...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:04 .