Sponsorlu Bağlantılar:
  karıncalar hakkında genel bilgi
Kayıt ol Radyo Dinle Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 31-01-2008, 16:55 #1
+-+converse+-+
Foruma Isınan Üye

Reklamlar

karıncalar hakkında genel bilgi

Reklamlar
Böcekler içinde sosyal yaşam açıdan en gelişmişlerden biri olan karıncalar, son derece iyi örgütlenmiş bir düzen içinde, "koloni" denen topluluklar halinde yaşarlar. Topluluk halinde yaşadıkları için, koloninin belirli bir düzen dahilinde hareket etmesi, karışıklık çıkmaması açısından çok önemlidir.

Karınca topluluklarında her birey kendi üzerine düşeni eksiksiz olarak yapmaktadır. Her birey için önemli olan kendi istekleri değil koloninin devamlılığıdır.

Karıncalar dış görünüş olarak her ne kadar birbirlerine benzer görünseler de, yaşayışları ve fiziksel özellikleri açısından yaklaşık 8000 türe ayrılırlar. Her türün de kendine özgü özellikleri vardır.

Karıncalar yeryüzündeki en kalabalık canlı gurubudur. Bir insana karşılık 40 milyon karınca dünyaya gelir. Karıncalar antarktika hariç dünyanın heryerine yayılmışlardır.

Görüntüleme:4988, Cevaplar:0
Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklerkarıncalar hakkında genel bilgi Konusuna Benzer Konular
Zürafa Hakkında Genel Bilgi
Zürafanın yolculuğu sırasındaki zarif yürüyüşünün bir sebebi yürürken genellikle vücudunun bir yanındaki bacaklarını aynı zamanda hareket...
Hanefi Mezhebi Hakkında Genel Bilgi
HANEFİ MEZHEBİ İmam-ı Âzam lâkabıyla şöhret bulan Ebû Hanîfe'ye izâfe edilen fıkıh ekolünün adı. Ebû Hanife'nin asıl adı Numân babasının adı...
Gezegenler Hakkında Genel Bilgi
Güneş Yönettiği burç : Aslan Güçlü olduğu burç : Koç Güçsüz olduğu burç : Kova Zararlı olduğu burç : Terazi Kişinin enerji birikimini ve...
Gezegenler Hakkında Genel Bilgi
Güneş Yönettiği burç : Aslan Güçlü olduğu burç : Koç Güçsüz olduğu burç : Kova Zararlı olduğu burç : Terazi Kişinin enerji birikimini ve...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:18 .