Bankaların kredi kartı kararı!
Kayıt ol Radyo Dinle Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 19-08-2012, 00:32 #1
Fatih
Allah Var Gam Yok.

Bankaların kredi kartı kararı!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın ‘Deli Dumrul ücretleri olarak’ ifade ettiği ve kredi kartı aidatı dahil bankaların 31 kalemde aldığı ücretlerin kaldırılacağını açıklamasına bankalardan tepki geldi.

Bankaların kredi kartı kararı!


Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka ların sundukları ürün ve hizmetler karşılığında ücret ve komisyon almasının, bunlar için yapılan yatırım harcamalarının maliyeti vemasrafların karşılığı gereği olduğunu belirtti. Birlik, bu sebeble ücretlerin düzenlemelere uygun olduğunu açıkladı.

Serbestçe belirlenmeli

TBB’den yapılan açıklamada, “Uluslararası uygulamalarda ve uyum çalışmaları sürdürülen AB düzenlemelerinde de olduğu gibi, ücret ve komisyonların piyasa mekanizması çerçevesinde serbestçe belirlenmesinden yanadır’’ denildi.

Açıklamada, TBB’nin, ücret ve komisyonlar hususunda müşterilerin önceden, açıkça ve doğru şekilde bilgilendirilmesi gerektiği görüşünde olduğu vurgulanarak, ‘’Bu çerçevede, müşterilerin ürün ve hizmet seçimlerini bilinçli olarak ve kendi tercihlerine göre yapmaları, ücret ve komisyonlarında tarafların sözleşme hürriyeti içinde belirlenmesi daha doğru olacaktır’’ ifadesine yer verildi.

Görüntüleme:156, Cevaplar:0
Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerBankaların kredi kartı kararı! Konusuna Benzer Konular
Kredi Kartı
بسم الله الرحم الرحيم Kredi kartları çeşitli dünya ülkelerinde iki değişik surette kullanılır; 1-Üç taraf arasında cari olan kartlar. Birinci...
kredi kartı
Kuulanmasını bilenler için oldukça iyi vede kullanışlı para kartı.Ama bilmeyenler için düşman gibi
kredi kartı terimleri
Hesap kesim tarihi: Bankacıların, "Bu aylık bu kadar yeter, Allah bereket versin. Önümüzdeki ay giydirmeye devam ederiz" şeklinde düşünerek...
Hem kredi kartı, hem kol saati
MasterCard PayPass, Garanti Bonus Trink'le ilk kol saati kredi kartı uygulamasını hayata geçirdi. MasterCard PayPass özelliğine sahip Bonus...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:01 .