ÖSYM açıkladı: LYS 2012 belgesi sahte!
Kayıt ol Radyo Dinle Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 19-08-2012, 00:30 #1
Fatih
Allah Var Gam Yok.

ÖSYM açıkladı: LYS 2012 belgesi sahte!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), LYS Türkiye 652'ncisi olduğu halde açıkta kaldığı iddia edilen adayın, gerçek sonuç belgesi ile sahtesi karşılaştırıldığında, puanlarıyla oynadığının açıkça görüldüğü bildirildi.

ÖSYM açıkladı: LYS 2012 belgesi sahte!


ÖSYM, LYS 'de Türkiye 652'ncisi olan adayın açıkta kaldığına ilişkin haber üzerine yazılı açıklama yaptı.

Haberde adı geçen adayın son tercihi Çukurova Tıp Fakültesi'ne yerleşmesi için Y-MF-3 puan türünde en az 501,01220 puan alması gerektiği belirtilen açıklamada, “Halbuki adayın Y-MF-3 türündeki puanı 308,63577 ve başarı sırası da 114 bin 76'dır. Adayın bu puanla tercihlerinin ötesinde hiçbir tıp fakültesine yerleşmesi mümkün değildir” ifadeleri kullanıldı.

Gerçek sonuç belgesi ile sahtesi karşılaştırıldığında, adayın puanlarıyla oynadığının açıkça görüldüğü bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Adayın puanlarına bakıldığında, virgülün sağındaki sayıların gerçek olmasına ve sahte belgelerdeki ile birebir uyuşmasına rağmen, virgülün solundaki sayılar birbirinden tamamen farklıdır. Örneğin, habere konu olan adayın Y-MF-3 puanı gerçekte 308,63577 iken, bu puan 532,63577 olarak verilmiştir.

Ayrıca sahte belgede adayın Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) eklenmemiş MF-3 puanına, AOBP'si eklendiğinde Y-MF-3 puanı elde edilmesi gerekirken, bambaşka bir puan ortaya çıkmaktadır. Bu da sahteciliği açıkça göstermektedir.”

Görüntüleme:251, Cevaplar:1
Facebook'ta paylaş.

Alt 19-08-2012, 07:40 #2
GreenDay
Foruma Isınan Üye

ösym birilerinin hayatları ile oynadığın ne zaman farkına bakacak..
acaba makam için mi hala orda duruyorlar. yapamıyorsan istifa et ama bizde öyle bişey olmuyor.

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerÖSYM açıkladı: LYS 2012 belgesi sahte! Konusuna Benzer Konular
ÖSYM KPSS Tercih Tarihlerini Açıkladı
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre, bazı kamu kurum ve kuruluşların kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adayların tercih...
ÖSYM yeni sınav takvimini açıkladı.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yeni sınav takvimini açıkladı. Buna göre iptal edilen KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Ekim 2010...
Seda Sayan, sahte konuk olayını canlı yayında nasıl açıkladı?
Seda Sayan, kendisi hakkında çıkan programına sahte konuklar alıyor şeklindeki haberlerle ilgili olarak bugünkü programında açıklama yaptı. İşte...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:04 .