En İlginç 18 Spor
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 01-09-2009, 16:06 #1
- Eylül .
Forumun Tiryakisi

En İlginç 18 Spor

Klasik sporlardan vazgeçip outdoor aktivitelere rağbet gün geçtikçe artıyor. İşte adrenalin seviyenizi tavan yaptıracak ve hayatınız boyunca 1 kez yapabileceğiniz 18 spor!1)Cable Wakeboard


Elinizde ipEn İlginç 18 Spor ayağınız ya da kaba yerlerinizin üzerinde bir boardla bekliyorsunuz. Makara dönüyorEn İlginç 18 Spor ip geriliyor. Sonra hoppa. Makara sistemine dayalı bir parkurda kiteboard ve snowboard'un bir sentezi.


2)Buzkaşi


Polo'nun Orta Asya versiyonu. Amaç başı kesik bir oğlağı at üzerinde taşıyarakEn İlginç 18 Spor belirli bir mesafeyi aşmak. Bu esnada atlıların birbirine kamçı ile vurması serbest!


3)Bataklık Dalışı


"Bog snorkelling" olarak bilinen bataklıkta yüzmede kurallar basit: herhangi bir bataklıktaEn İlginç 18 Spor düz bir parkurdaEn İlginç 18 Spor gözlük ve şnorkel takan yüzücüler yarışıyorlar. Ancak klasik yüzme metotları yasakEn İlginç 18 Spor sadece yunus gibi ayaklar kullanıp kıvrılarak yüzülmesine izin var.


4)Eş Taşıma


1992'den beri Finlandiya'da resmi olarak düzenlenen müsabakaları olan sporda en önemli ekipman kadın! Erkekler sırtlarına aldıkları eşleriyle engellerle dolu olan 245 metrelik parkuru koşarak yarışıyorlar.


5)Satranç Boksu


Beyin gücü ve bilek gücünü birleştiren bu ilginç spor 6 raunt satranç ve 5 raunt boks olarak 11 raunttan oluşuyor.


6)Zorbing


10 yılık bir geçmişi olan bu sporda plastik bir topun içine girip bağlantılarla sabitlendikten sonra yamaçtan aşağı yuvarlanıyorsunuz. Tehlikeli görünse de sıfır risk taşıyan bu sporu yapanlar çok zevkli olduğunu söylüyor.


7)Curling


1500'lü yıllardan bu yana oynanan Curling bir takım oyunu. 4 kişilik takımlar 46 m uzunluğundaki buz pistinde bulunan sarı ve kırmızı taşları merkezdeki daireye taşımaya çalışıyor. 10 setlik müsabaka sonunda en çok taş taşımış olan takım oyunu kazanıyor.


8)Yamakasi


Luc Besson'un aynı adlı filminden ilham alan bu sporda hiç bir ekipman kullanmadan oradan oraya sıçranıp atlanıyorEn İlginç 18 Spor damdan dama geçiliyor. Her film hayata geçirilecekse yandık!


9)Peynir yuvarlama


Evet gerçekten böyle bir spor var! İngiltere'nin Brockworth kentinde her yıl geleneksel olarak yüzlerce katılımcıyla yapılıyor. Yarışmacılar bir yamaçtan aşağıya deli gibi koşarakEn İlginç 18 Spor yuvarlanan yerel bir peynir cinsini yakalamaya çalışıyorlar.


10)İncik Vurma


Shin Kicking olarak bilinen bu oyun Finlandiya'da bir şaka olarak başlamış olmasına rağmen ABD'de bir spora dönüşmüş durumda. Katılımcılar incik kemiklerine bir koruma sararak bunu talaş ve samanla dolduruyor sonrada birbirlerini hırpalamaya girişiyorlar.


11)Yastık Savaşı
Yastık savaşının bir spor olarak anılmaya başladığını biliyor muydunuz? Pijamayla yapılan bu aktiviteye katılanlarEn İlginç 18 Spor koruyucu giysilerEn İlginç 18 Spor dizlik ve dirseklik giymek zorundalar. Yarışmaların galibi ise oyundaki dayanıklılık ve tekniğe göre belirleniyor.


12)Çim Biçme


Go-kart’a benzeyen bir motor sporu olan çim biçmeEn İlginç 18 Spor özel parkurlarda icra ediliyor. Büyük ve tekerlekli bir çim kesme makinesi olan herkes organizasyonlara katılabiliyorEn İlginç 18 Spor güvenlik için makinelerin bıçakları çıkarılıyor.


13)Cep Telefonu Atma


Bu aktivite dünyanın pek çok yerinde turnuvaya dönüştü hatta bu yıl 7.si düzenlendi. Adından da anlayacağınız gibi yarışmacılar cep telefonlarını fırlatıyorEn İlginç 18 Spor en uzağa atan kazanıyor.


14)Ütü Yapma


Bir kılıbığın ilham verdiği söylenen sporda şarjlı ütünüzü alıp dağEn İlginç 18 Spor tepe gibi açık bir alana çıkıyorsunuz ve ütü masasını kullanmak şartıyla 3 gömleği jilet gibi ütülüyorsunuz. Amaç eğlenirken spor yapmakEn İlginç 18 Spor spor yaparken saçmalamak...


15)Unicycle


Bir sirk maymununa benzediğiniz bu aktivitede tek tekerlekli bisiklet üzerinde hokey oynamakEn İlginç 18 Spor yoga yapmakEn İlginç 18 Spor yarışmak gibi istediğiniz aktiviteyi gerçekleştirebiliyorsunuz.


16)Ninjitsu


Geçmişi çok eskiye dayanan bu dövüş sanatı her ne kadar temel felsefesinde barışı ve saflığı barındırsa da sonuç itibariyle düşmanı parça pinçik etmeyi gerektiriyor.


17)Bossaball


Plaj voleyboluna bir alternatif olarak çıkan bu oyunun prensibi büyük bir trombolin (şişme tramplen) üzerinde voleybolEn İlginç 18 Spor futbol ve Latin danslarının karışımından oluşan hareketlerle müsabakayı kazanmak.


18)Ayak Voleybolu


"Sepak Takraw" olarak bilinen bu sporda üçer kişilik 2 takımEn İlginç 18 Spor voleybolun aynısı olan sporu ellerini hiç kullanmadan ayaklarıyla yapmaya çalışıyorlar. Bu file sporu büyük güçEn İlginç 18 Spor konsantrasyon ve yetenek gerektiriyor.

Görüntüleme:5276, Cevaplar:1
Facebook'ta paylaş.

Alt 01-09-2009, 16:06 #2
- Eylül .
Forumun Tiryakisi
En İlginç 18 Spor

Buzkaşi


En İlginç 18 Spor


Bataklık Dalışı

En İlginç 18 Spor

Eş Taşıma


En İlginç 18 Spor

Satranç Boksu

En İlginç 18 Spor

Zorbing

En İlginç 18 Spor

Curling

En İlginç 18 Spor


Yamakasi

En İlginç 18 Spor

Peynir yuvarlama

En İlginç 18 Spor

İncik Vurma

(resim var fakat kopyalayamadım)

Yastık Savaşı

En İlginç 18 Spor

Çim Biçme


En İlginç 18 Spor


Cep Telefonu Atma

En İlginç 18 Spor


Ütü Yapma


En İlginç 18 Spor


Unicycle

En İlginç 18 Spor


Ninjitsu


En İlginç 18 Spor


Bossaball

En İlginç 18 Spor


Ayak Voleybolu


En İlginç 18 Spor

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerEn İlginç 18 Spor Konusuna Benzer Konular
Beşiktaş toplam 12 farklı spor branşıyla bünyesinde en çok spor dalını barındıran kulüp olma özelliğini taşıyor
Beşiktaş, toplam 12 farklı spor branşıyla bünyesinde en çok spor dalını barındıran kulüp olma özelliğini taşıyor. Siyah-beyazlı kulüp, basketbol,...
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü - Trabzon Spor Kulübü
BURAYA TIKLA İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü - Trabzon Spor Kulübü 12/12/2010 15 dakikalık Maraton (Lig TV) programından bir video.
Spor nedir, Spor Hakkında, Spor Tanımı, Kısaca Spor Ne demektir
Spor nedir, Spor Hakkında, Spor Tanımı, Kısaca Spor Ne demektir varbak.com - Spor nedir, Spor Hakkında, Spor Tanımı, Kısaca Spor Ne demektir...
Spor Ayakkabılar ve .sPor Ve klasiK CüzdanLaR ..
Dünyanın En İlginç Manzaraları-İlginç Manzara Resmi-İlginç Manzara Resimleri...
İşte dünyanın en ilginç manzaraları Insel Reunion - FRANSA Sulu Archipel- FİLİPİNLERBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:25 .