Dünya bu mucize kızı konuşuyor
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 15-07-2009, 17:30 #1
DAMLA22
NevsehirLi

Dünya bu mucize kızı konuşuyor

Dünya bu mucize kızı konuşuyor


O ilk kalp ameliyatını olduğunda henüz iki yaşındaydı. Kalp nakli yapıldı bundan tam 10 yıl sonra büyük mucize yaşandı.

İki yaşında kalp nakli yapılan ancak kendi kalbi de çıkarılmayan Hannah, kullandığı ilaçlar yüzünden kansere yakalandı. Kemoterapi tedavisi sonrası nakil kalbin çıkarılmasına karar verildi. Ve ortaya bir mucize çıktı. Nakilden 10 yıl sonra Hannah'nın kendi kalbi yeniden çalışır haldeydi.

İngiliz Hannah Clark, kalp yetmezliği tanısı konduğunda yalnızca sekiz aylıktı. Küçük kıza iki yaşında kalp nakli yapıldı. Ancak kendi kalbi de vücudunda kaldı.

Hannah 12 yaşına geldiğinde kalbin reddedilmesini engellemek için aldığı bağışıklığı güçlendirici ilaçların kansere yol açtığını öğrendi.

Kemoterapi sırasında nakil kalbin reddilmemesini sağlamak için aldığı ilaçları bırakmak zorunda kaldı.

Doktorların tek çaresi nakil kalbi ameliyatla almaktı. Ama onlar bir mucizeyle karşılaştılar. Hannah'nın kendi kalbi artık çalışıyordu.

Üç yıldır nakil kalp olmaksızın kendi kalbi ile yaşayan Hannah bugün 16 yaşında. Doktorlar bu mucize karşısında şaşkın. Hannah ise hayata yeniden kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Hannah "koşamasam da koşmayı severdim. Yüzmeyi ve alışveriş yapmayı da seviyorum. Bana kalbini bağışlayan kişiye müteşekkirim. Aksi takdirde şimdi yaşıyor olamazdım" dedi.

Hannah'nın ailesi de yaşananlara inanamıyor. Babası, "Hannah'nın kalbi için çok mücadele ettik. Hadi Hannah bırakmamalısın, mücadeleni sürdürmen gerekir dedik. Ve işte bugün yaşıyor" diye konuştu.

Görüntüleme:3323, Cevaplar:2
Facebook'ta paylaş.

Alt 15-07-2009, 21:57 #2
negative_
Yasaklı Üye
ilk yorumu ben yapayım bu kız ölmediyse ben hiç ölmem ama allahın bilice iş ve tıpda gelişdi tabi

Facebook'ta paylaş.

Alt 15-07-2009, 22:27 #3
DAMLA22
NevsehirLi

hmm tsk

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerDünya bu mucize kızı konuşuyor Konusuna Benzer Konular
Dünya bu bebeği konuşuyor!
ABD'nin Florida eyaletinde 5 gün arandığı halde bulunamayan 7 aylık bebeğin, bakıcısının yatağının altında canlı bulunması, dünya medyasının büyük...
Almanya Türk Kızı Elif'i Konuşuyor..
Almanya'nın popüler Pro 7 kanalının düzenlediği Popstar yarışmasında elemeleri geçerek finallere gitmeyi hak kazanan Elif gündeme oturdu. ...
Dünya onu konuşuyor
Birkaç ay öncesine kadar kimse tanımıyordu, şimdilerdeyse beyazperdenin en çok aranan yıldızlarından... Hollywood'un gözü Oscar ödüllerinin...
Bilim dünyası bu kızı konuşuyor
Bilim dünyası 50 milyon dolarlık buluşun ve müthiş Türk kızının peşinde. Ayşegül Aygün... Jetleri daha hızlı uçuracak Sahte Elmas projesinin...
Mucize Türk Kızı
Mucize Türk Kızı İtalyan Bilimadamlarının İlk Kez Uyguladığı Genetik Tedavi ile İyileşen 5 Yaşındaki Aleyna, Le Figaro Magazine'e Kapak Oldu....Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:48 .