(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ..
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 23-06-2009, 10:44 #1
tuğsecan
ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ..

(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ..

Bu resmi çizen(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ.. AlbrechtDurer isimli 1471-1528 yılları arasında yaşamış bir ressam. 18 çocuklu bir ailenin resimle ilgilenen 2 erkek çocuğundan biri. İki kardeşin de resme karşı olağanüstü bir ilgileri ve yetenekleri var. Her ikisi de sanat okuluna gidip büyük bir ressam olma hayali kuruyorlar. Aile ise bu durum karşısında çaresiz. Madencilik yaparak geçinmeye çalışıyorlar ve karınlarını zor doyurabilmekteler.

Bu durum karşısında iki kardeş kendi aralarında kura çekmeye ve kaz*****n sanat okuluna gitmesine(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ.. geride kalanın daha çok çalışıp diğer kardeşi okutması yönünde bir karar alıyorlar.


Albert ve Albrecht arasındaki bu kurada okula giden dönüşte diğer kardeşi okuması için okula gönderecek ve kendisi de madende çalışacaktı. Kurayı kazanan Albrecht okula gider ve bütün öğretim görevlilerini kendine hayran bırakarak çok büyük başarılar elde eder. Okulu birincilikle bitirdiğinde yöredeki bütün okullarda ismi bilinmektedir. Eve büyük bir gururla döner.

Ailesi Albrecht onuruna güzel bir yemek verir.Kendisini öven konuşmalardan sonra Albrecht söz alır ve kendisine bu başarıları yaşatan kardeşine teşekkür eder. Simdi sıranın kardeşinde olduğunu ve okumaya göndereceği kardeşi için madende çalışmaktan büyük gurur duyacağını söyler.Kardeşinin yanıtı ise; "İmkansız sevgili kardeşim" seklindedir. "Seni okulda okutabilmek için çalıştığım senelerde bütün parmaklarım madende defalarca kirildi ve değil kalem tutmak(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ..senin şerefine su şarap kadehini bile zor tutuyorum". Kardeşinin durumuna hakikaten üzülen Albrecht ise kendisini dünyanın en ünlü ressamları arasına sokan o ellerin(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ.. kardeşinin ellerinin resmini çizer.

Yukarıda gördüğünüz bütün dünyanın 'Praying Hands' (Dua eden eller) olarak bildiği esas ismi 'Hands' (Eller) olan resim Albrecht Durer'in kardeşinin elleridir.

Görüntüleme:2015, Cevaplar:6
Facebook'ta paylaş.

Alt 23-06-2009, 12:09 #2
şifaa
Foruma Alışıyor
çok muhteşe bu resimle çok karşılaştım ama anlamını öğrenince daha bi ferklı bakıyor insan

Facebook'ta paylaş.

Alt 23-06-2009, 13:54 #3
tuğsecan
ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

teşekkür....

Facebook'ta paylaş.

Alt 23-06-2009, 23:00 #4
>Deva<
< Allah'u Ekber >
vay beee.....
Teşekkürler . . .

Facebook'ta paylaş.

Alt 25-06-2009, 14:54 #5
tuğsecan
ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

teşekkürler

Facebook'ta paylaş.

Alt 25-06-2009, 14:58 #6
Ottoman Empire
Osmanlı İmparatorluğu

Ne kadar güzel ve bir o kadarda ders çıkarılıcaka bir yazi çok teşekkürler canım paylaşım için.

Facebook'ta paylaş.

Alt 26-06-2009, 13:52 #7
tuğsecan
ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

teşekkürler

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler(Dua eden eller)İN İLGİNÇ HİKAYESİ.. Konusuna Benzer Konular
Dua Eden Eller Hürmetine.
***
İlginç aşk hikayesi....:((
Karımı 1998 in sonbaharında kaybettim...Yedi senelik evliliğimizin iki senesini kanser tedavisi için hastanelerde geçirmiştik Karım ,her evlilik...
Dua Eden Eller
DUA EDEN ELLER
Dua Eden Bulut EllerBütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:49 .