Boyunsuz Olarak Doğan Bebek
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 23-05-2009, 15:42 #1
кαηı∂єℓi
Foruma Isınan Üye

Boyunsuz Olarak Doğan Bebek

Akraba evliliği sonucu doğan bebeğin birçok rahatsızlığı var. İşin ilginci ailenin genetik hastalıkla doğan tek bebeği de bu değil...

Boyunsuz Olarak Doğan Bebek


Sakarya Serdivan ilçesinde Özel Ada Tıp Hastanesi'nde 4 gün önce dünyaya gelen kız çocuğu görenleri şaşırttı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir annenin akraba evliliği sonucu dünyaya getirdiği bebeğin kafası boynuna bitişik, omurgası kısa ve göğüs kafesi geniş olarak doğdu.

Doğduğunda ağlamayan, kalp atımı az olan ve solunum güçlüğü çeken bebeğin yaşam fonksiyonları tıbbi müdahalelerin yapılmasının ardından normal düzeye döndü. İki gün küvezde kalan bebek, ağızdan beslenmeye başladıktan sonra taburcu edildi.

GENETİK HASTALIĞI VAR

Doğumu gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Handan Akbıyıklı, çocuğun anne karnında anormal bir durumu olduğundan dolayı anneye sezeryanla doğum yaptırdıklarını söyledi. Akbıyıklı, çocuğun genetik hastalık sonucunda kafası boynuna bitişik, omurgası kısa ve göğüs kafesi geniş olarak doğduğunu ifade etti.

TABURCU EDİLDİ

Doğuma yardımcı olan çocuk doktoru İsmail Göçmen ise doğduğunda solunumu az olan ve kalbi yavaş atan bebeğin küveze alınarak gerekli tıbbi müdahalenin yapıldığını dile getirdi. Kafası boynuna bitişik, omurgası kısa ve göğüs kafesi geniş olarak doğan bebeğe teşhis koyamadıklarını anlatan Göçmen; "Bebeğin boynu var mı yok mu belirli değil. 1 santim boynu var ya da yok. Kafa gövdeye yapışmış gibi. Omurgası kısa. Göğüs kafesi geniş, öne doğru çıkıntılı olduğundan karnı şiş gibi duruyor. Omurgada da yamukluk var. Genetik bir hastalık. Biz tam teşhis koyamadık. Bir üniversite hastanesinde araştırılması gereken bir durum. Bebek ağızdan beslenmeye başlayınca biz taburcu ettik." dedi.

5 ÇOCUKLARI VAR

Öte yandan, akraba evliliği yapan çiftin 2 çocuğu doğmadan öldüğü öğenildi. Yeni doğan bebekleriyle 5 çocuk sahibi olan çiftin, bir kızlarının da akraba evliliği sonucu genetik hastalıkla dünyaya geldiği, halen yaşamını sürdürdüğü belirtildi.


Boyunsuz Olarak Doğan Bebek


Boyunsuz Olarak Doğan Bebek

Görüntüleme:7947, Cevaplar:3
Facebook'ta paylaş.

Alt 23-05-2009, 17:41 #2
Naaz.
Forum Üstadı

Yazık ya kıyamam sagoL

Facebook'ta paylaş.

Alt 24-05-2009, 19:21 #3
LifE ~ pieCes
Foruma Isınan Üye

coq kötü bi durum

Facebook'ta paylaş.

Alt 24-05-2009, 19:24 #4
PisLiq EmO
ROCKsijen

yazk

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerBoyunsuz Olarak Doğan Bebek Konusuna Benzer Konular
8 KG DOĞAN BEBEK OLURMU?
Cocugun ismi Muhammad Akbar Risuddin
Yeni Doğan Bebek Bilgileri
BEBEĞİN AĞIRLIĞI Her bebekte farklılık göstermekle birlikte ortalama bebek ağırlığı 3.4 kg.‘ dır. Erkek bebeklerin ağırlığılığı kız bebeklere göre...
KaLbi Karnında Doğan BeBek . . .
Çin'de ikiz doğuran bir annenin bebeklerinden biri normal doğarken, diğeri kalbi midesinin üst kısmında dünyaya geldi. Doktorlar bebeğin en fazla bir...
adanada doğan yılan bebek
Adanada geçen hafta dünyaya gelen ilginç bebeğin görüntüleri.Bir söylentiye görede yılan bebeK.ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN ARKADAŞLAR... :agla: ...
DişLeRiYLe DoĞaN BeBeK ŞaŞıRTTı
Manisa'da Demirayak Ailesi'nin ikinci çocuğu alt damağında iki süt dişiyle dünyaya geldi. Doktorları ve ailesini şaşırtan kız bebeğe ‘İrem’ adı...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:21 .