Mumya Resimleri (+13)
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 12-06-2008, 00:06 #1
YaLaan_Dunya
DiLeqim

Mumya Resimleri (+13)

Şili’de bulunan mumya
1980'li yılların başından bu yana ülkemizeki bazı dinsel cemaatler tarafından ''Hz. Musâ ile yandaşlarını takip ederken Kızıldeniz'de boğulan firavun'' olarak lanse edilen, hattâ fotoğrafları Kur'an'ın konuyla ilgili âyetleri eşliğinde hediyelik kartpostallara dönüştürülen bu gizemli cesetin gerçekten ''firavun'' olma ihtimali var mı?Muhteşem işlemeler

Mısırlı arkeologların ortaya çıkardığı muhteşem işlemelerle süslü son mumya 2 bin 300 yaşında
Mumya Resimleri (+13)

Belki de en güzeli...

Kazıyı yöneten baş arkeolog Zahi Havas, "Bu belki de bulunan en güzel mumya. Altın bir maskı var ve tüm vücut işlemelerle bezenmiş. Bu benim gördüğüm en güzel mumya" dedi.


Mumya Resimleri (+13)Gerçek, doğruluk ve düzen...

Mumyayı kaplayan malzeme boyanmış ve birbirine yapıştırılmış kumaş parçalarından oluışuyor. İşlemeler, gerçek, doğruluk ve düzen tanrıçası Maat'ı resmediyor.


Mumya Resimleri (+13)

30'uncu Hanedan

MÖ 380-343 yıllarında hüküm süren 30'uncu Hanedan döneminden kaldığı belirlenen mumya geçen hafta ortaya çıkarıldı

Mumya Resimleri (+13)


Sahte kapılar

Bulunan mumya, Kral Teti'nin mezarlığı içinde gömülüydü. Aynı bölgede onlarca mezar odası ve sahte kapılar, tapınaklar da bulunuyor...

Mumya Resimleri (+13)
Sade güzellik

Sade ahşap bir tabut içinde bulunan mumya, içi kumla dolu 6 metre derinlikte bir çukurda ortaya çıkarıldı

Mumya Resimleri (+13)Tomografi

Çekilecek tomografiden sonra mumya, adını Mısır'ın en eski piramiti tasarlayan Imhotep'ten alan müzede sergilenecek

Mumya Resimleri (+13)


Mısır'da 1903 yılında bulunan mumyanın kadın firavun Hatşepsut'a ait olduğu belirlendi.

Mısırlı ilk çağ uzmanı Zahi Havas, mumyanın dişinden alınan DNA ve diğer bilimsel testlerle kadın firavunun kimliğinin belirlendiğini belirterek,"Bundan yüzde 100 eminiz. Mumya Hatşepsut'a ait" dedi.

104 yıl önce Mısır'ın Krallar Vadisi'nde mezarlık alanında bulunan ve iki ay önce Kahire Müzesi'ne kaldırılan mumyanın kime ait olduğu şimdiye kadar belirlenememişti.

Eski Mısır'da 18'inci Hanedan döneminde hüküm süren kadın firavunun annesi Ahmose (Ahmos/Yahmos), babası Birinci Tutmosis.

İktidarda bulunduğu zaman dilimi hususunda çeşitli görüşler bulunan Hatşepsut'un, en erken milattan önce 1503 yılında iktidara geldiği, en geç milattan önce 1445'te iktidarının sona erdiği sanılıyor.Uzun süren hakimiyet yılları boyunca barışçı bir politika izleyen Hatşepsut, yalnızca isyan bastırmak için sefere çıktı.

Hatşepsut'un zehir içerek intihar ettiği iddia edilse de bu konuda herhangi bir delil bulunamadı.

Hatşepsut'un 22 yıl süren iktidarından sonra yerine Üçüncü Tutmosis geçti.


Mumya Resimleri (+13)

Mumya Resimleri (+13)Güney Amerika’da Amazon bölgesinde mezar ve tapınak olarak kullanılan gizli bir yeraltı mağarasında bulunan 600 yıl öncesine ait bir düzine mumya, bilim dünyasında büyük heyecan yarattı.


Bir kadın mumyasının Norveçli ressam Edvard Munch’un ünlü "Çığlık" tablosunu çağrıştıran biçimde, korku ve dehşetten ellerini yüzüne kapatmış olarak bulunması, büyük ilgi çekti.


Bilim adamları, kadının bu pozisyonunun ölüm korkusunu nasıl yaşadığını apaçık ortaya koyduğunu söylediler.

"Çaçapoyalar" (Bulut İnsanları) kabilesi mensuplarına ait bir düzine mumyanın bulunduğu mağara, Peru’nun yağmur ormanları kıyısında üç ay önce yürüyen bir köylü tarafından tesadüfen keşfedildi. Bilim adamları, mağarada 600 yıl bozulmadan kalabilmiş mumyalarla birlikte seramik, kumaş ve duvar resimleri de buldular. Çaçapoyalar, uzun boylu sarışın ve beyaz tenli oldukları için bazı araştırmacılar Avrupa’dan geldiklerine inanıyor. İnkalar tarafından fethedilen Çaçapoya topraklarındaki tüm kayıtlar, 1512’de İspanyolların işgalinden sonra kayboldu. Bir tek Ant Dağlarında 3 bin metre yüksekteki Kuelap Kalesi kaldı.Mumya Resimleri (+13)

mumya resimleri


Mumya Resimleri (+13)

Mumya Resimleri (+13)

Görüntüleme:20858, Cevaplar:3
Facebook'ta paylaş.

Alt 12-06-2008, 09:00 #2
¤ ß®oken heart ¤
..'

resimlerden biraz ürktüm

Facebook'ta paylaş.

Alt 12-06-2008, 09:26 #3
!!!avare!!!
...çıкмαz ѕσкα&

biraz korkunç yaa

Facebook'ta paylaş.

Alt 10-10-2009, 12:59 #4
KIRAL
Yeni Üye

bu mumyalar ahıretı sımgelemıs galıba buyuk hazıne tanrı gıb bıseler bızden bımı ne

hepsi aptal yaaa

Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerMumya Resimleri (+13) Konusuna Benzer Konular
titanic i mumya batırmış
Titanic'in sahibi The White Star Line diye bi şirketmiş. Bu firmanın ortaklarından olan Sir James Cole'un babası, vakti zamanında, Mısır'da Ramses...
Mumya Balıklar
Dünyada ve Türkiye'de eşi benzeri olmayan Beylikdüzü'ndeki müzede alışılagelmiş heykel ve tarihi eserlerin ötesinde mumyalanmış binlerce deniz...
Kuyunun dibinde 30 mumya
Mısır'da yeni keşfedilen 4 bin 300 yıllık tarihi bir mezarda 30 mumya bulundu. Mısır'ın baş arkeoloğu Zahi Havas, mumyaların başkent Kahire'nin...
89'luk mumya bebek !
Bu sarı saçlı ve güzel yüzlü bebek bir oyuncak değil 1920 yılında ölen bir çocuğun mumyası. Bu sarı saçlı ve güzel yüzlü bebek bir oyuncak...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:10 .