Sponsorlu Bağlantılar:
  Diktatörlerin Sonu - Diktatörler
Kayıt ol Radyo Dinle Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 07-08-2009, 12:42 #1
tuğsecan
ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

Reklamlar

Diktatörlerin Sonu - Diktatörler

Reklamlar
Diktatörlerin Sonu,Diktatörler,Eski Diktatörler,Diktatörlerin ölümüDiktatörlerin Sonu - Diktatörler

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in idam edilmesinin yankıları sürerken, kendi halklarına ve başka uluslara türlü acılar yaşatan diktatörlerin sonları genellikle benzer oldu.
İnsanlara her türlü acıyı yaşatmaktan kaçınmayan ve ülkelerini cehenneme çeviren diktatörlerin sonu idam, intihar veya hapiste ölüm oluyor.


A.A'nın yaptığı derlemeye göre, tarihin en kanlı diktatörlerinden 1934'te Hindenburg'un ölümü üzerine devlet başkanlığı ile başbakanlığı birleştirerek Almanya'da diktatör olan Hitler, 2. Dünya Savaşı'nda tüm dünyaya büyük acılar yaşattı. 2. Dünya Savaşı'nı kaybeden Hitler, sığınaktaki yaşamının son anlarında evlendiği Eva Braun ile beraber intiharı seçti.

Avrupa'nın en korkunç diktatörlerinden biri olan Benito Mussolini, faşist baskılarla halkına ve işgale kalkıştığı ülkelerin halklarına her türlü eziyeti çektirmekten geri durmadı. Kitap ve gazetelere sansür getiren ve birçok baskıcı uygulama yapan Mussolini ile sevgilisi Clara Petacci, 28 Nisan 1945'te İtalyan mukavemetine mensup savaşçılar tarafından öldürüldü. Mussolini, sevgilisi ve birkaç yandaşının cesedi ertesi gün Milano'nun Loreto Meydanı'nda sallanırken bulundu.

Avrupa'nın en korkunç diktatörlerinden biri olan Nikolay Çavuşesku'nun, halkı açlık sınırındayken lüks ve ihtişama dayalı yaşamı, Macar asıllıların yaşadığı Timaşvar'da gösteri yapan halka ateş açılmasını emredince başlayan devrim hareketiyle son buldu. Çavuşesku, 25 Aralık 1989'da birlikte kaçmaya çalıştığı karısıyla birlikte kurşuna dizildi.

Balkanları kan gölüne döndüren eski Yugoslavya'nın, savaş suçu işlemek
suçundan Lahey'deki mahkeme tarafından yargılanan eski devlet başkanı diktatör ruhlu Slobodan Miloseviç, 11 Mart'ta hücresinde kalp krizi geçirerek öldü.

Dünyanın en kanlı diktatörlerinin başında gelen Joseph Stalin beyin kanamasından,
Portekiz'e kan kusturan diktatör Salazar beyin travmasından, İspanyol diktatör Franco kalp sorunları nedeniyle acı çekerek, Allende iktidarını kanlı bir biçimde devirerek yıllarca Şili'yi baskı altında yöneten, binlerce kişinin yargısız infazından sorumlu tutulan Pinoşet de yıllarca yargılanma
korkusu çektikten sonra kalp krizi geçirerek öldü.

Görüntüleme:2940, Cevaplar:0
Facebook'ta paylaş.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerDiktatörlerin Sonu - Diktatörler Konusuna Benzer Konular
Diktatörlerin hizmetindeki teknoloji
Arap dünyası diktatörlerinin Avrupa ülkelerinden yalnızca silah almadığı ortaya çıktı. Diktatörlerin kendi amaçları için kullanmak üzere teknolojik...
BeceriksizLiğin Sonu..
TıkLa.. Beceriksizliğin Sonu :) reklamlar beceriksiz adam yangın ateş fox sport reklamlar reklam reklamcılar komik komedi mizah görüntü video...
Solucanın Sonu
Solucanın Sonu Animasyonu İzle, Solucanın Sonu Animasyonları
Sonu Yok xD
Patron Sekretere : Bir haftalığına iş için yurtdışında kalcaz. Ona gre hazırlan. Sekreter kocasını arar : Patronla bir haftalığına yurtdışında...
aşkların sonu ayrılık.. ayrılıkların sonu gitmeler.. gitmelerin sonu ise dönüşle
Aşkında son bulduğu bir yer var... hayat çizgisinin de yarım bıraktığı başka hayatlar... ne kadar fakir, zengin, genç, yaşlı olsan da bunun da bir...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:45 .