MariLyn Monroe Neden ÖLdürüLdü?
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 12-07-2008, 12:32 #1
|тαηяıçα|
Aktif Üye

MariLyn Monroe Neden ÖLdürüLdü?

Marilyn Monroe, sürekli olarak takip ediliyordu, dönemin CIA, başkanı Edgar Hoover’in haberi olmadan yellenemiyordu bile. Hoover, komünistlerin ve Marilyn Monroe’nun evinin dinlenmesi, dinleme cihazları yerleştirilmesi için Mafia’yı kullanmıştı. Bu arada, Marilyn’nin evine dinleme cihazları yerleştiren adam hapiste öldü, söylentilere göre ünlü oyuncunun öldürülmesi videoya alınmıştı. Cinayet mahallindeki ilk polis bile onun öldürüldüğünü iddia etmişti, cinayeti örtme teşebbüslerinin hepsi birer kanıttı. Edgar Hoover ve Mafia, Marilyn Monroe cinayetinden doğrudan sorumluydular.
Marilyn Monroe, öldüğü gün yani 4 Ağustos 1962’de psikiyatristiyle görüşmüş, bir ara komşular Robert Kennedy’in evden çıktığını görmüşler, akşam 8’de yatak odasına gitmiş ve masözüne telefon edip çağırmış. Aynı gün, sabaha karşı 4 sularında, Marilyn Monroe’nun yardımıcısı odasından ışık sızdığını görünce bakmış ve ünlü oyuncunun yatağında, çıplak halde uzandığını görmüş, bir elinde telefon ahizesini tutuyormuş, kadın bir şeylerin ters gittiğini anlayıp psikiyatriste tel. etmiş, o da Dr. Engelberg’i çağırmasını söylemiş. Her iki doktor da gelmişler ve Marilyn Monroe’nun öldüğünü söylemişler.
Ölümü tutanaklara aşırı dozda uyku ilacı zehirlenmesi yüzünden diye kaydedilmiş. Kanında 4.5 mg. ve karaciğerinde de 13 mg. barbiturat bulunmuş. Ama ölüm sebebinin zehirlenme olarak geçmesine rağmen, midesinde ve barsaklarında hiç ilaç izine rastlanmamış. Adli tıptan Dr. Sidney Weinberg, Marilyn’in ağız yoluyla herhangi bir ilaç almış olmasının imkansız olduğunu söylemiş.
Evde hiç şırınga bulunmamış, ayrıca iğneyle uyuşturucu aldığını kimse görmemiş, otopsi raporlarına göre de vücudunda iğne izi bulunmamış, o gün Marilyn’in konuştuğu herkes kadının gayet neşeli ve pozitif olduğunu söylemişler, maddi olarak zaten gayet iyi durumdaymış, sadece aşk hayatında sorunlar yaşıyormuş.
Bilindiği gibi, Marilyn Monroe, dönemin Amerikan başkanı John F. Kennedy ile yasak bir aşk hayatı yaşıyordu, (Kennedy, evli ve 2 çocuk babasıydı). Bu ilişkiyi başkanın kardeşi Robert Kennedy de biliyordu ve Marilyn’i vazgeçirmek istiyordu. Marilyn, Kennedy’nin karısını (Jacklyn) boşayıp, kendisiyle evlenmesini ve ‘first lady’ olmayı umuyor muydu? Bilinmez…dünyanın en ünlü oyuncusuydu, dünyanın en güçlü ülkesinin başkanının metresiydi belki ‘first lady’ olmayı da ummuş olabilir…
Marilyn’in ölüm kağıdını imzalayanlardan Lionel Grandison, “her şey gerçeği örtbas etmek için hazırlanmıştı, gerçek otopsi raporu ortadan kaybolmuştu, Marilyn’in yazdığı ve intihardan hiç bahsetmediği bir not yine kaybolmuştu, ilk polis raporu da kayıptı, bana raporu imzalamam gerektiği yoksa başımın derde gireceğini söylendi, ayrıca oyuncunun ölümünden sonra sorgulanmaları beklenen iki çok önemli tanık ertesi günü ortadan yok oldular!
Marilyn Monroe’yu Kim Öldürdü? (Who Killed Marilyn Monroe?) isimli kitabın yazarı Tony Sciacca’ya göre Amerika başkanını ve kardeşinini yani Kennedy’leri skandaldan korumak isteyen, ihtimal Mafia bağlantısıyla- sadık bir CIA görevlisi, öldürücü (makat bölgesine) dozda uyku ilacı enjekte ederek öldürmüştü.
Bu konuda başka teoriler de var, bazıları tam tersine bir skandal çıkmasını isteyen sağcıların öldürdüğünü, kimileri Fidel Castro taraftarlarının intikam almak için böyle bir şey düzenlediğini bile iddia ediyorlar. Bazıları da Robert Kennedy’e şantaj yapmak için böyle bir cinayet işlendiğini söylüyorlar.
Bu arada Marilyn Monroe, daha önce 4 kez intihara teşebbüs etmişti, bu yüzden herkes onun intihar ettiğine kolayca inanacaktı. Sonuçta ölüm sebebi ‘intihar’ olarak açıklandı. Ama günümüzde kimse onun intihar ettiğine inanmıyor.
Ünlü oyuncunun esrarengiz ölümünden tam 44 yıl sonra, M. Monroe’nun eski kocası Joe diMaggio’nun kızı June diMaggio, sessizliğini bozdu, 18 Ekim 2006 tarihinde WorldNetDaily.com’daki haberlere göre, ünlü yıldız öldürüldüğü sırada, June’un annesiyle şehirlerarası konuşma yapıyordu, katil veya katiller yatak odasına daldığında ismini söylemişti, annem Marilyn’i kimin öldürdüğünü biliyor ama bu yüzden çok korkuyor. June annesine pek çok kez gerçeği açıklamasını istemiş ama annesi ‘hayır, ailemin yaşamasını istiyorum, sizleri tehlikeye atamam’ diye cevap vermiş.
Şu anda 88 yaşında olan Los Angeles savcısı John Miner dahi, Marilyn Monroe’nun bir cinayete kurban gittiğine eminler.
Melinda Barclay’ın bu konudaki makalesine göre, olay günü komşular cam kırılması, garip gürültüler ve bir kadının ‘Katiller!Katiller! Sonunda onu öldürdünüz şimdi rahatladınız mı!?” diye bağırdığını duymuşlardı, sonradan bu kadının Marilyn’in en yakın dostu Pat Newcomb olduğu açıklandı, Marilyn’in o gün Beyaz Saray’la telefon görüşmeleri yapmıştı, telefon kayıtları, notları talan edilmiş, yok edilmişti, eve ilk gelen polis gecenin o saatinde (04.00) çamaşır makinesinin ve kurutucunun çalıştığını görerek şaşırmıştı, kırık pencere camı için camcı çağırılmıştı, psikiyatristi Marilyn’in elinde telefon ahizesini tutmasının sebebinin muhtemelen yardım çağırmak için olduğunu söylemişti..
Sonuçta, dünyanın en güzel, en ünlü kadını 36 yaşında hayata veda etmişti.MariLyn Monroe Neden ÖLdürüLdü? Eski eşlerinden Joe diMaggio'nun Marilyn'in mezarına her ölüm yılında bir kırmızı gül bıraktığı söyleniyor. Hatta ölümünden kısa süre önce ikisinin yeniden evlenme planları yapıyormuş. Joe, bu yüzden onun intihar etmiş olacağına asla inanmıyor.


kaynaklar: geocities.com; trivia.library.com; melinda barclay /çeviren: müjde dural

Görüntüleme:17546, Cevaplar:13
Facebook'ta paylaş.

Alt 12-07-2008, 16:57 #2
nûnvakti
"Sû'yun yanışı..."

İlk kez duydum saolasın

Facebook'ta paylaş.

Alt 13-07-2008, 21:25 #3
`` нαsяєт ``
Foruma Isınan Üye

tŞk..

Facebook'ta paylaş.

Alt 13-07-2008, 22:29 #4
|тαηяıçα|
Aktif Üye

ben bnu bastn baslayarak hepsini okumustum cunku MariLyn Monroe'yu severim,sevmisimdir..okudugunuz ıcın sagolun..

Facebook'ta paylaş.

Alt 13-07-2008, 22:50 #5
bd_mfl
Forum Heveslisi

gebersin bizine ya

Facebook'ta paylaş.

Alt 13-07-2008, 23:15 #6
~ЯoCkυηzєL~
Forum Üstadı

hmmm biLmiyodum gerçekten iLginççmiş
tskLer.

Facebook'ta paylaş.

Alt 28-07-2008, 10:37 #7
aşk kazanır
Yeni Üye

okumadımkieeeeee

Facebook'ta paylaş.

Alt 28-07-2008, 11:00 #8
EvReMeRvE
Deneyimli

paylaşımın için teşekkürler

Facebook'ta paylaş.

Alt 28-07-2008, 11:45 #9
*Lulu*
Foruma Alışıyor

teşekkürler

Facebook'ta paylaş.

Alt 28-07-2008, 17:06 #10
cadı_niloş
NilAykut <3

O kadın bana çok itici geLiyo hem bence öLdürmüştür o kendini onda öLe bi tip var kanımca

Facebook'ta paylaş.

Cevapla

Etiket
marilyn, monroe, neden, öldürüldü, sebebi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerMariLyn Monroe Neden ÖLdürüLdü? Konusuna Benzer Konular
Marilyn Monroe.
- Marilyn Monroe (1 Haziran 1926 - 5 Ağustos 1962), (asıl adı Norma Jeane Mortenson) Yahudi asıllı aktrist. ABD'li sinema oyuncusu,...
Bu yaz herkes Marilyn Monroe
Lee koleksiyonunda kadınların esin kaynağı Marilyn Monroe oluyor. Lee, bu yaz Leeners koleksiyonu ile erkek giyimine James Dean’in Rebel...
Marilyn monroe santa baby
santa baby santa baby, just slip a sable under the tree for me been an awful good girl santa baby, so hurry down the chimney tonight
6 saatte Marilyn Monroe oldu
Ünlü bir erkek ünlü tam 6 saatlik makyajla Marilyn Monroe oldu. Bu reklam için dört farklı tip yaratan ünlü oyuncunun Marlyn Monroe makyajı tam...Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:12 .